07.06.2022r wybraliśmy się na wycieczkę rowerową do gospodarstwa agroturystycznego, gdzie miło spędziliśmy czas piekąc kiełbaski nad ogniskiem oraz jeżdżąc konno. Dziękujemy pani Małgorzacie Bąkowskiej za wspaniale zorganizowany dzień!
W ostatnich dniach nauki pierwszoklasiści zostali pasowani na czytelnika. Wykazali się znajomością alfabetu, rozwiązali wiele zagadek przygotowanych przez Panią Bibliotekarkę. Na pamiątkę dzieci otrzymały dyplom i książki, które z pewnością przeczytają w czasie wakacji.
Wyniki ostatnich zawodów na szczeblu wojewódzkim, które odbyły się 7 czerwca w Opolu na stadionie lekkoatleczym. Na uwagę zasługuje fakt, że wszyscy zawodnicy mają przed sobą rok lub kilka lat startów w swojej kategorii wiekowej. Dużo rekordów życiowych, wspaniała postawa. Dziękuję wszystkim za udział i tym nieobecnym też - za całokształt!
W poniedziałek 13 czerwca dzieci z klasy 3 wraz z rodzicami, księdzem proboszczem i wychowawcą uczestniczyły w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze. W czasie mszy świętej przed Cudownym Obrazem podziękowały za dar Pierwszej Komunii Świętej.
8 czerwca uczniowie klas I-III wzięli udział w Rozgrywkach Rekreacyjno-Sportowych na Orliku w Reńskiej Wsi. NASZA SZKOŁA JEST WESOŁA, NIKT POKONAĆ NAS NIE ZDOŁA! -tym zawołaniem zagrzewaliśmy kolegów i koleżanki do walki fair play. Zespoły sześcioosobowe z pięciu szkół rywalizowały ze sobą w pięciu konkurencjach. Nasi uczniowie zaprezentowali się wspaniale. Na dzieci czekały dmuchańce, przejażdżki konne i poczęstunek. Niestety nie dopisała pogoda. Na koniec Zastępca Wójta pan Jan Domek wręczył zespołom pamiątkowe dyplomy i sprzęt sportowy.
Przybliżając zawód sprzedawcy-ekspedientki, ,,udaliśmy'' się do sklepów, gdzie nasze przedszkolaki poznały pracę sprzedawcy. Posłużył nam do zabawy dywan interaktywny.
Od najmłodszych lat, w ramach treści związanych z doradztwem zawodowym, dzieci poznają różne zawody, wykonywane przez osoby dorosłe. Już w przedszkolu maluszki wiedzą, że każda praca jest ważna, potrzebna, że każdy zawód należy szanować. Z ogromną ochotą, nasze przedszkolaki wzięły udział w spotkaniu z Panią pielęgniarką Weroniką . Dzieci z zainteresowaniem słuchały ciekawostek o odpowiedzialnej pracy lekarzy i pielęgniarek. Dziękujemy
Dzień 3 czerwca był przedłużeniem Dnia Dziecka. Klasy 1 - 3 były na wycieczce w. Tam, wędrując ścieżkami parku, szukały tropów zwierząt, odwiedziły mini zoo i dawały upust swojej energii w labiryncie różnych roślin. Następnie miło spędziły czas w Centrum Nauki Sowa. Tam mogły samodzielnie eksperymentować, majsterkować i konstruować. Po powrocie, dzieci udały się na boisko szkolne, gdzie czekały na nie różne atrakcje, przygotowane przez Radę Rodziców, Sołectwo i Urząd Gminy w Reńskiej Wsi. Ten czas spędziły już pod opieką rodziców.
Pierwszego czerwca panie z klas 1 - 3, z okazji Dnia Dziecka, przygotowały dla uczniów miłe niespodzianki. Wcześnie rano wejście do szkoły i korytarze przystroiły balonikami i własnoręcznie wykonanymi kwiatkami. Dzieci miały okazję do integracji w czasie zabaw na podwórku szkolnym, częstowały się lodami i pozowały do zabawnych zdjęć w foto- budce.
Chociaż ma pancerz, to nie wojuje. Na czterech nogach, wolno spaceruje. Tego dnia odwiedził nas nietypowy gość - żółw o imieniu Nindża, który jest własnością Filipka i Karolinki . Przedszkolaki miały możliwość zaznajomić się ze zwyczajami tego sympatycznego zwierzątka, dowiedziały się jak odpowiednio opiekować się tym stworzeniem, czym je karmić, oraz jak dbać o jego higienę. Tego dnia nie obyło się bez opowiadań naszego przyjaciela żółwia Franklina a wspólna praca plastyczna ozdobiła tablicę w naszej szatni. Święto żółwi uświadomiło nam, że należy dbać o ochronę tych ponadprzeciętnych zwierząt oraz, że zwierzątko to nie tylko zabawa, to przede wszystkim obowiązek. Dziękujemy Pani Marioli za wizytę w naszym przedszkolu i ciekawe informacje na temat zwierzątka.
W ramach obchodów Dnia Dziecka i współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Reńskiej Wsi kl. 7 była na pieszej wycieczce w Koźlu. Głównym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Ziemi Kozielskiej oraz uczestnictwo w Targach Książki nad Odrą. Muzeum zaskoczyło nas swoją atrakcyjnością i nowoczesnością. Przewodnik ciekawie opowiadał o historii miasta Koźla i przybliżył nam legendę o braciach Kozłach. Zobaczyliśmy wiele ciekawych eksponatów i mogliśmy posiedzieć w szkolnej ławce z początków XX wieku. Potem przeszliśmy na Rynek, gdzie odbywały się Targi Książki nad Odrą. Braliśmy udział w spotkaniu z pisarzem młodego pokolenia Michałem Zawadką, który w bardzo ciekawy sposób przedstawił swoje książki. Jego twórczość opowiada o problemach dzisiejszej młodzieży, o odnalezieniu własnego „ja”. Słuchając go, mieliśmy wrażenie , że mówi o nas. Mieliśmy też okazję poznać pisarkę - mieszkankę Reńskiej Wsi – panią Barbarę Bombę, którą zaprosiliśmy po wakacjach na lekcję języka polskiego. Wycieczka była bardzo udana. Obcowanie z kulturą nie musi być nudne!
31 maja w Dąbrowie odbyły się Mistrzostwa Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych w ramach Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnego Związku Sportowego. Trasa biegu przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Okazała się niezmiernie wymagająca, ponieważ w około 90% składała się z dwóch stromych podbiegów przeplatanych jednym krótkim zbiegiem.Trzeba też przyznać, że była bardzo urokliwa ze względu na umiejscowienie w zabytkowym parku. W wyniku eliminacji powiatowych naszą szkołę i powiat reprezentowali: Anna Smiech z kl. 7, Filip Klajnowski z kl. 5, Marcin Smiech z kl. 2.
Lokaty:
7 miejsce - Anna Smiech
12 miejsce - Marcin Smiech
30 miejsce - Filip Klajnowski
Wszystkim gratulujemy hartu ducha, sportowej postawy i zaangażowania.
W poniedziałek 23 maja klasa 7 skorzystała z zaproszenia Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej z Kędzierzyna -Koźla i wzięła udział w pokazie ratownictwa wodnego na akwenie Dębowa. Uczniowie mieli okazję zobaczyć sprzęt ratowniczy, nauczyli się, jak postępować w przypadku, gdy jesteśmy świadkami utonięcia. Jednak największą atrakcją była przejażdżka łodzią motorową po jeziorze oraz nauka wiosłowania na pontonie. Wszystko odbyło się w odpowiednim zabezpieczeniu i pod czujnym okiem strażaków.
Wiosna jest piękną i bogatą porą roku. Kwiaty, soczysta zieleń traw, słoneczna pogoda, lekki ciepły wiatr to dla większości z nas skojarzenia związane z łąką - majową. Łąka jest bardzo interesującym środowiskiem przyrodniczym. Na łące rosną również kwiaty – mniszki - mlecze, stokrotki, niezapominajki, koniczyna i wiele innych. W ramach realizacji projektu „Piękna Nasza Polska Cała” nasze Przedszkolaki wraz z swoimi rodzicami udały się na pobliskie łąki by wykonać wianki na konkurs pt. „Bo najpiękniejsze są polskie kwiaty”. Wszystkie wianki były przepiękne i zostały nagrodzone przez wychowawców grupy.
W minionym tygodniu członkowie Samorządu Uczniowskiego zainicjowali TYDZIEŃ TEMATYCZNY w naszej szkole. Każdego dnia uczniowie ubierali się lub przynosili przedmioty według ustalonego na dany dzień kodu. Poniedziałek był dniem czapki z daszkiem, wtorek - dniem okularów przeciwsłonecznych, środa - dniem jednokolorowych koszulek w różnych barwach, czwartek - dniem ubrań we wzory, a piątek - dniem dresów. Piątkowym bonusem była możliwość przyniesienia ulubionej maskotki lub przytulanki. Uczniowie biorący udział w akcji nie tylko wspaniałe zintegrowali się ze społecznością szkolną, lecz także uniknęli odpytywania !
Z ogromną satysfakcją pragniemy donieść, że w organizowanym przez NTO wielkim Plebiscycie Edukacyjnym, nasz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Reńskiej Wsi zdobył I miejsce w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim w kategorii PRZEDSZKOLE ROKU. Jesteśmy dumni z takiego wyróżnienia. Dziękujemy wszystkim, którzy nam zaufali i na nas głosowali. Szczególnie dziękujemy osobie, która nominowała nas do tego plebiscytu. Dziękujemy i postaramy się nie zawieźć Waszego zaufania, ponieważ naszym priorytetem jest dobro, szczęście i zadowolenie naszych dzieci.
Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią powróciły „Kłodnickie mikrofony”, czyli Powiatowy Konkurs Piosenki Aktorskiej. Wzięła w nim udział Zuzanna Kocem z kl.7, która zdobyła I miejsce w kategorii solista klas VII-VIII. Swoim wykonaniem piosenki pt. „ Tango na głos i orkiestrę” zachwyciła jury i publiczność.
Zuzi gratulujemy !!!
14 marca, jak co roku jest Światowy Dzień Liczby Pi. Dlaczego tego akurat dnia? Otóż rozwinięcie dziesiętne liczby Pi jest nieskończonym ciągiem cyfr, natomiast pierwsze liczby z tego rozwinięcia dziesiętnego to 3,14 tak jak 14 marca. Datę 14 marca w notacji amerykańskiej zapisuje się jako 3.14 ,co kojarzy się z przybliżeniem liczby Pi.Liczba 𝞹- Ludilfina to stosunek obwodu koła do długości jego średnicy. Z okazji tego święta klasy 4-8 otrzymały dodatkową pracę z matematyki, która polegała na uzupełnieniu blokowiska miasteczka. Każdy blok(wysokość słupka) odpowiadał kolejnym cyfrom rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Klasy 4-6 wykonały Miasto Nocą z perspektywy patrzenia na nie z boku, natomiast klasy 7-8 wykonały Miasto Nocą z perspektywy patrzenia na nie z góry. Uczniowie chętnie wykonali prace. Każdy, kto zrobił zadanie otrzymał od nauczyciela matematyki zakładkę z Liczbą Pi oraz ocenę celującą do dziennika. Przepiękne rysunki na kartach A4 zawisły na gazetce w korytarzu oraz na gazetce w klasie 4. Cieszymy się, że zainteresowanie tym zadaniem było liczne, a kreatywność dzieci ogromnaJ
25 marca uczniowie klasy 6 na godzinie wychowawczej zajęci się „produkcją” gofrów. To wszystko z powodu Międzynarodowego Dnia Gofra, który był obchodzony właśnie tego dnia. Chłopcy i dziewczęta, począwszy od połączenia składników w mikserze, a skończywszy na pieczeniu słodkich „delicji”, wykonali wszystko sami J. Potem nadszedł czas na dekorowanie gofrów bitą śmietaną i owocami oraz posypką albo dżemem, jak kto chciał. Połączenie bitej śmietany oraz kolorowych owoców stworzyło przepiękne kulinarne dzieła sztuki…. Może kiedyś powtórzymy lekcję pieczenia na godzinie wychowawczej w klasie 7….kto wie? :)
![]() | Dzisiaj | 476 |
![]() | Wczoraj | 2137 |
![]() | Miesiąc | 6094 |
![]() | Wszyskie | 2906585 |