W dniu 7 stycznia klasa 8 wzięła udział w wycieczce zorganizowanej przez wojewodę opolskiego w ramach programu: " Postępowanie uczniów szkół podstawowych województwa opolskiego w sytuacjach zagrożeń". Młodzież spędziła ten czas uczestnicząc w pogadankach przeprowadzonych prze straż pożarną, policję oraz funkcjonariusza Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu. Pogadanki dotyczyły najczęstszych zagrożeń występujących w otoczeniu młodego człowieka, m.in.: zachowanie na drodze, zatrucie tlenkiem węgla, postępowanie w czasie pożaru, powodzi, prawidłowe zachowanie podczas wypadku, czy postępowanie w czasie upałów i mrozów.

Poza tym uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób funkcjonują służby dbające o nasze bezpieczeństwo, czym zajmuje się Centrum Zarządzania Kryzysowego, a także mieli możliwość zainstalowania przydatnej aplikacji Regionalnego Systemu Ostrzegania. Poza teorią młodzież miała okazję z bliska obejrzeć i wypróbować sprzęt strażacki oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat pracy strażaka.  

Dyplom Julia Wojtkowiak

ddpartnerprogramu

turystyka

bezpieczna droga do szkoly logo

epodreczniki

logobw

banner kula

sieciaki logo

geoserwis mapy

kartarow

button4

Odwiedziny:

DzisiajDzisiaj434
WczorajWczoraj383
TydzieńTydzień393
MiesiącMiesiąc8857
WszyskieWszyskie357234
Statistik created: 2019-08-19T17:19:33+00:00

EduNect Logo Poziome